W Poznaniu znaleziono nietoperza, który pokąsał człowieka. Miał wściekliznę

0
17

W parku Wilsona w Poznaniu znaleziono martwego nietoperza, który miał wcześniej pokąsać człowieka. Zwierzę miało wściekliznę.

Znalezione zwierzę przebadano na wściekliznę – wynik był pozytywny. Magistrat Poznania prosi o zachowanie ostrożności oraz o stosowanie się do wytycznych powiatowego lekarza weterynarii.

Park Wilsona został wyznaczony ogniskiem wścieklizny. Choroba zakaźna obejmuje spory fragment miasta – centrum oraz dzielnice Wilda, Rataje, Łazarz, Jeżyce, Górczyn i Winogrady. Na tych obszarach zakazuje się organizowania wystaw, konkursów i targów z udziałem zwierząt domowych wrażliwych na wściekliznę, w szczególności psów i kotów. Niedopuszczalne jest również wprowadzanie i wyprowadzanie nieszczepionych przeciwko wściekliźnie zwierząt z i na teren zagrożony. Wszystkie psy, które nie miały szczepień mają nakaz ich wykonania. Wytycznymi objęci są mieszkańcy oraz osoby przebywające na tym terenie. Znalezienie martwych zwierząt należy zgłaszać dyżurnemu Straży Miejskich w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here