Poznań: Senior maluszka tuli – innowacyjny program rusza jesienią

0
20

W ramach pomocy rodzicom i pracownikom szpitalu im. Raszei w opiece nad noworodkami oraz aby zmniejszyć lęk i stres u dzieci, od jesieni rozpocznie się innowacyjny program „Senior maluszka tuli”. Jest to spowodowane tym, że na oddziale noworodkowym nie wszystkie dzieci są odwiedzane codziennie.

Rzadkie odwiedziny mają wiele przyczyn. Są to m.in. choroby rodziców, brak możliwości dojazdu czy porzucenie dziecka. Na skutek tego u noworodka pojawia się stres i lęk oraz obniżenie sprawności układu odpornościowego. Długofalowe narażenie na brak obecności bliskich może powodować negatywny rozwój psychiczny dziecka.

Nowy program umożliwi za zgodą personalu szpitalnego i rodziców na regularne odwiedziny seniorów u dzieci. Osoby powyżej 60 roku życia będą mogły spędzać z noworodkiem czas, opiekować się nim i przytulać. Zainteresowanie było ogromne – z całej Polski dzwoniło ok. 130 tysięcy osób. Seniorzy, którzy wezmą udział w projekcie najpierw musieli przejść cykl szkoleń, prowadzonych m.in. przez położne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here